איך נפתרים מפטרת ציפורניים

איך נפתרים מפטרת ציפורניים

איך נפתרים מפטרת ציפורנייםפטרת ציפורניים היא זיהום פטרייתי הנגרם מתחת לציפורניים (על פי רוב של כפות הרגליים). כשהוא מתפשט – הוא סודק את הציפורן, מעבה אותה, מצהיב או משחיר אותה בקטע הנגוע ועלול להתפשט על שטח נרחב ממנה.

שמירה והקפדה מרביות על ניקיון והיגיינה של כפות הרגליים, אוורורן התכוף, גרביים מ- 100% כותנה, מניעת לחות ורטיבות הם אמצעים פשוטים ואפקטיביים למניעת היווצרות פטרת ציפורניים אף שהיא עלולה להתרחש חרף המאמץ למנוע אותה.

מדובר בתופעה קשה, לא נעימה, בלתי אסתטית בעליל. טיפולים שמרניים שונים, כגון משיחת האזור הנגוע עשויה להקל מעט, אבל ספק אם יש בה מענה כולל ופיתרון לטווח ארוך.

בכל מקרה של חשד לפטרת, אף שניתן להשיג משחות ללא מרשם רופא, רצוי לגשת לבירור באחד מסניפי לב מדיקל בתל אביב או בנהריה. ייתכן כי טיפול תרופתי (לא כדורים) בשלבים מוקדמים יחסית עשוי למנוע את התפשטות הפטרייה ואת הנזק שכרוך בכך.

איך להיפטר מהפטרת?

אין תרופות פלא, וככל הידוע גם לא תרופות סבתא (אלא אם מי מכן, ציבור הסבתות, תקום ותתבע את עלבונה בשל אי-אזכור תרופה ייחודית שהיא רקחה או שיקוי שהיא הכינה מזיקוק תמציות של צמחי מרפא כל שהם…), אבל חשוב לא לשבת בחיבוק ידיים ובסיכול רגליים, כלומר – באפס מעשה. ייתכן כי טיפול משולב, סינרגטי, של מרכיבים שונים עשוי להיות המענה הנכון והאפקטיבי לטיפול בפטרת, אבל לשם כך חיוני להתייעץ עם המומחים לכף הרגל של לב מדיקל, ללא תוספת מחיר.

פטרת ציפורניים היא תופעה קשה ולא נעימה. היא מקשה על ההליכה ומונעת מרבים מהלוקים בה ללכת בכפכפים או בסנדלים מחמת הבושה. הטיפולים בסניפי מדיקל לב על ידי מיטב המומחים – נותנים פתרון יעיל, מקצועי ומהיר לבעייה זו.

שיחת ייעוץ חינם